Vēl daži iemesli „ienīst” Lembergu: tiek prognozēti nemieri

  • 25. Aprīlis
  • 773
  • 1

Tā nu ir sanācis, ka kasjaks.lv komandai nav nepieciešams daudz prātuļot, lai kaut ko sliktu uzrakstītu par Puzes velnu jebšu „pilsētas ar rītdienu” vadoni. Taču šoreiz pavisam sadzīviska rakstura problēma mierīgajā Ventspilī, iespējams, varētu pāraugt sociālajos nemieros.

Lieta ir šāda – Ventspils un tās guļamrajoni, tāpat kā citas Latvijas lielās pilsētas, ir saskārusies ar milzu problēmu, kas ir nosaucama vienā vārdā – KAĶI. Minkānu invāzija ostas pilsētā esot mērāma simtos, un vairāku gadu garumā netiek veikts pilnvērtīgs pasākumu kopums, lai šo problēmu risinātu. Bagātā pašvaldība labprātāk atvēl līdzekļus apstādījumiem, un vizuālu defektu novēršanai pilsētas galvenajās ielās, taču tas, kas notiek padomijas laikā celto bloķeņu iekšpagalmos un mazdārziņos pilsētas teritorijā ir mazsvarīgi. Tur ikdienā cilvēki pašu līdzekļiem cenšas sakārtot „kaķu jautājumu”. Tiek veidotas domubiedru grupas, lai vāktu līdzekļus minkānu sterilizācijai un barošanai. Gadā pašvaldība šim pasākumam atvēl līdzekļus dažu desmitu kaķu sterilizēšanai/kastrēšanai, un ar to arī viss. Protams, te varētu apelēt, ka pašvaldībai par to nevajadzētu uztraukties, taču tā gan viss nav. Tā ir viena no pašvaldības funkcijām – rūpēties par vides sakārtotību visā pilsētā, ne tikai uz galvenajām ielām.

Sociālajos tīklos pāris dienas atpakaļ sākās baigais cepiens, un ziņu šodien pārtvēra arī Delfi („varenākais ziņu portāls jeb clickbiteris”).

Te arī facebook posts:

Varbūt, lai Ventspils mēris un viņa pakalpiņi saostu problēmu, būtu prātīgi uz pašvaldības ēkas un apkārtējo ēku sienām salaistīt baldriāna uzlējumu, vai izkaisīt šo vielu saturošas tabletes. Domājam, ka Puzes velns tādējādi varētu sarosīties, un pats savā A8 aizvest visus pilsētā klaiņojošos kaķīšus kastrēt vai sterilizēt. Bet ja viņam ir svarīga kaķu fertilitāte, tad, lai ved uz savu lauku īpašumu pie Puzes ezera. Daļa ventspilnieku ir iejūtīgi pret „mazajiem savvaļas brāļiem”, bet viņi ir neapmierināti ar mēra un viņu pakalpiņu neizdarību.

Vēl tik būtu labi piekabināt, ka cilvēku stulbumam nav robežu, jo, kamēr minkāns mazs, jauks un pūkains, tikmēr tas ir vajadzīgs. Taču tajā brīdī, kad pieaug un nedaudz sāk gānīties pa dzīvokli kaču laikā, tā sviežams laukā. Pašus vajadzētu tā izsviest laukā! Šis būtu arī labs lauks nodokļu politikas rediģēšanai. Suņus tā kā ir sākuši čipēt, un kaut kāda nodeva ar ir jāmaksā pašvaldībās. Varbūt tas ir jādara arī ar kaķiem?!

Avoti: 

http://www.delfi.lv/mansdraugs/zveru-dzive/49965367_dzivnieku-draugi-ventspils-domei-parmet-vienaldzibu-pret-ielas-kaku-skaitu-pasvaldiba-apgalvojumus-noraida

https://www.facebook.com/DzivniekuSOS/posts/1708006079293176

Komentāri 1

Es.

26. Aprīlis, 2018

Nu,nebūtu īsti pareizi uzvelt vainu Pilsētas vadībai,jo kaķus jau tomēr tur iedzīvotāji - Lemberga kungam ar to nav nekāda sakara ! Ja cilvēkiem ir kaķi,tad viņi ir par tiem atbildīgi. Tas nozīmē ka paņemot dzīvnieku pie sevis viņiem ir jādara viss iespējamais lai tas neradītu problēmas apkārtējiem ! Jā,jā - arī kastrēšana ietilpst katra dzīvnieka saimnieka pienākumos ! Ja Pašvaldība nolemtu uzlikt nodokli par katru kaķi ģimenē,tad viss mainītos ! Lembergs Jums kaķus nekastrēs !

Atbildēt
pievienot komentāru